Program księgowy Krawiec FS (program księgowy dla stowarzyszeń, program księgowy dla fundacji)

Poradnik przeznaczony jest dla osób aktualizujących program Krawiec z wersji 2016.4.1.1 (lub niższej) do wersji 2016.5.1.1 (lub wyższej).

Ta aktualizacja różni się od wcześniejszych z uwagi na zmianę rozmieszczenia plików instalacyjnych i nie może zostać przeprowadzona w sposób klasyczny, dobrze już Wam znany.

Pomimo początkowego nakładu pracy, obiecać można nagrodę w postaci uzyskania programu, który w przyszłości zaktualizuje się automatycznie po jednym kliknięciu przycisku „Aktualizuj”. To właśnie potrafi Krawiec od wersji 2016.5.1.1

A zatem warto, a niniejszy artykuł uczyni to zadanie prostym. Proszę kolejno wykonać następujące czynności:

 1. Uruchomić swój obecny program Krawiec, przejść do zakładki „Archiwum danych”, sekcji „Ustawienia, tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa” i przy pomocy przycisku „Utwórz archiwum” zapisać najnowszą kopię danych.

 2. Następnie przejść do zakładki „Ustawienia programu”, sekcji „Ustawienia programu, Twoje preferencje i dodatkowe polecenia” i zapamiętać (zapisać) swoje ustawienie dla „domyślnej ścieżki roboczej programu”.

 3. Zamknąć program Krawiec.

 4. W systemie Windows odszukać element „Dodaj usuń programy” i… odinstalować program Krawiec. Tak, odinstalować! Proszę nie martwić się o swoje dane – są bezpieczne i nie podlegają procesowi usuwania.

 5. Uruchomić przeglądarkę internetową i przejść na stronę pobierania nowego Krawca https://fundacjabaltica.pl/pobierz-program

 6. Plik instalacyjny pobrać i zapisać w dowolnym miejscu swojego komputera.

 7. Przejść do pobranego w punkcie 6 pliku (rozszerzenie zip) i za pomocą prawego przycisku myszki wybrać polecenie rozpakuj/wyodrębnij archiwum – miejsce zapisu nie ma znaczenia.

 8. Przejść do wyodrębnionego w punkcie 7 pliku setup.exe i uruchomić go. Nastąpi proces instalacji nowego programu.

 9. Bezpośrednio po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu program zapyta o wskazanie swojego folderu roboczego – wskazujemy folder określony w punkcie 2 niniejszej instrukcji.

 10. Program Krawiec uruchomiony – logujemy się do przykładowej jednostki „Małego Odkrywcy”.

 11. Po zalogowaniu przechodzimy do zakładki „Archiwum danych”, sekcji „Ustawienia, tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa” i po użyciu przycisku „Przywróć archiwum” wskazujemy katalog utworzony w punkcie 1.

 12. Restart programu i… koniec. Wszystko na swoim miejscu.

Czas na szampana! Nigdy więcej pobierania, rozpakowywania do specjalnych katalogów, instalacji. Żegnajcie karkołomne aktualizacje!


Sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej

Od 1 października 2018, jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS zobowiązane są do sporządzania sprawozdania finansowego w postaci elektronicznej.

Więcej…

CIT-8(26) za 2018

W roku 2019, dochód / stratę osiągnięte począwszy od 1 stycznia 2018 roku, rozliczyć należy na formularzu CIT-8 w wersji 26.

Więcej…

Jeśli chcesz otrzymywać od nas powiadomienia o wydanych aktualizacjach, nowych produktach, czy promocjach, dopisz swój adres do listy odbiorców biuletynu informacyjnego.
Po wciśnięciu "Wyślij" poczekaj chwilę na komunikat potwierdzający.